محصول مطمئن و نهایی

محصول مطمئن و نهایی

کاهش پیچیدگی تولید

کاهش پیچیدگی تولید

کاهش زمان رسیدن به بازار

کاهش زمان رسیدن به بازار

امنیت و استقلال در تولید

امنیت و استقلال در تولید

سیستم عامل نهفته یا توکار

با برون سپاری خدمات وابسته به سیستم عامل نهفته یا توکار، میتوانید زیرساخت نرم افزاری خود را در کنار سیستم عاملی پایدار و درایور های مورد نیاز بنا کنید، در این صورت شما میتوانید فارق از پیچیدگی های زیرساخت سیستم های نهفته یا توکار (توکار) بر روی توسعه ی ابعاد متفاوت کسب و کار اصلی خود تمرکز کنید. متاسفانه برای توسعه نرم افزار های تحت سیستم های نهفته یا توکار (توکار) – اپلیکیشن های کاربردی – نیاز به عملیات های پیچیده ای در سطوح پایین سیستم است (low level)، چترنیلی با فراهم کردن خدمات سفارشی سازی سیستم عامل نهفته یا توکار بر روی سخت افزار شما (Board Support Package development- BSP)، به شما این امکان را میدهیم تا با تمرکز بر روی زمینه ی تخصص خودتان در زمان کمتری به محصول نهایی و اهداف پروژه دست پیدا کنید.


درایور نویسی

تیم توسعه سیستم های نهفته یا توکار توانایی پیاده سازی دامنه ی وسیعی از رابط ها همانند، UART، USB، SPI، CAN، I2C، PCI-Express ، WiFi، ZigBee، GSM/GPRS و غیره را دارا می باشد. همین طور خدمات بهینه سازی مصرف توان (Power-saving features) توابغ سفارشی ioctl (custom ioctl)، ماژول های کرنل (kernel modules)، و درایور نویسی (Driver Development) بخش مهمی از دپارتمان سیستم های نهفته یا توکار چتر نیلی می باشد. تیم توسعه سیستم های نهفته در زمینه سفارشی سازی سیستم عامل و توسعه درایور، تا کنون تجارب زیادی در زمینه ی انواع سخت افزار های مبتنی بر SOC های ARM، TMS و PowerPc داشته است.


شبیه سازی و مدل سازی

محیط های تست مجازی یا به بیان دیگر شبیه سازی (Emulators) راه حلی مناسب برای کاهش ریسک سرمایه گذاری در پروژه های حساس و هزینه بر هستند. امروزه با توجه به پیچیده تر شدن سیستم های نهفته یا توکار و هزینه بر بودن فراهم آوری شرایط تست در محیط صرفاً سخت افزاری، مدل سازی و شبیه سازی سخت افزار که امکان تست و رفع اشکال را در کنار تکرار و بازنگری توسعه ی سخت افزار و نرم افزار فراهم می آورد، راه حلی بهینه جهت کاهش زمان و هزینه ارائه محصول می باشد. از این رو چتر نیلی خدمات شبیه سازی و مدل سازی سخت افزار را در قالب نرم افزار هایی همچون QEMU و Emul8 به توسعه دهندگان سیستم های نهفته یا توکار ارائه می دهد.


راه اندازی سنسورها برای سیستم های نهفته

سنسور ها عضو لاینفک بسیاری از سامانه های پیشتاز نهفته یا توکار هستند، توسعه ی سیستم های بی سیم و اتصال سنسور ها تاثیر بسازایی در کاربردی سازی سامانه ها دارند. چتر نیلی با راه اندازی درایور های مرتبط، بستر مناسبی را جهت اتصال انواع سنسور ها (accelerometers, temperature, humidity, pressure, light and flow sensors و غیره) و سیستم های بدون سیم(wireless) مانند GSM/GPRS، GPS، Bluetooth و هچنین رنج وسیعی از پروتوکل های دیگر فراهم میکند تا در راه دستیابی به محصول نهایی تیم توسعه شما را یاری رساند.


اینترنت اشیاء

تعریف خدمات ارزش افزوده برای هر سیستم جزو مهمی از کاربردی سازی و یا تجاری سازی هر سیستم نرم افزاری/سخت افزاری است، با فراگیر شدن مفهوم اینترنت اشیا (IOT – Internet of Things)، هوشمند سازی تخصصی سیستم ها و ارائه ی خدمات نرم افزاری برای توسعه ی اپلیکیشن های کاربردی تحت سیستم های نهفته یا توکار و همین طور توسعه ی اپلیکیشن های ارتباطی و پردازشی وابسته به آن در بسته ی خدمات چتر نیلی قرار گرفته است.


دستگاه های هوشمند

اگر نیاز به محاسبات الگوریتمیک، ارتباط شبکه ای بین سخت افزار ها، ثبت داده های بزرگ (Big Data) و یا تولید یک مکانیزم ارتباط Fail-Safe برای توسعه ی یک پروژه را دارید، راهکارها و خدمات چتر نیلی می تواند در تمامی مراحل به کم شدن پیچیدگی های پروژه و پایین آمدن زمان ارائه محصول به شما کمک کند.


طراحی سخت افزار

طراحی سخت افزار میتواند پیچیده و زمان بر باشد، ما به شما کمک میکنیم تا طرح ها و ایده هایتان شکل فیزیکی پیدا کنند. بدون شک برای استقرار یک نرم افزار نهفته ی کارامد نیاز به یک سخت افزار مطمئن و تست شده است، شما میتوانید با برون سپاری طراحی سخت افزار در کنار پایین آوردن ریسک و هزینه های (مالی و زمانی) تولید از یک سخت افزار تست شده و مطمئن بهره مند شوید. شرکت چتر نیلی با توانایی برآورد ماژول های سخت افزاری برای پایین آوردن زمان طراحی در کنار بازطراحی سخت افزار در نرم افزار های شبیه سازی، پروژه های شما را در زمان مناسب و با کیفیت بالاتر به دست شما میرساند. شرکت چتر نیلی در تمامی مراحل از طراحی، خرید قطعات و سفارش برد تا تحویل آن در کنار شما خواهد بود و به شما کمک میکند تا جای ممکن پیچیدگی ها و ریسک های خود را کاهش دهید. و همچنین پس از تحویل سخت افزار اگر نیاز به یک نرم افزار نهفته ی کارامد داشته باشید و یا مایل باشید سیستم عامل نهفته ای بر روی بورد خود نصب کنید، ما شما را رها نمیکنیم و در کنار شما به تکمیل یک محصول بومی و مطمئن کمک خواهیم کرد.


برنامه نویسی FPGA

از آن جایی که برنامه نویسی FPGA با دید سخت افزاری همگام است و در دنیای امروز برای تکمیل یک سامانه ی سخت افزاری - نرم افزاری کارا و مطمئن نیاز به استفاده و برنامه ریزی FPGA ها برای مصارف گوناگون مخصوصاً پیاده سازی ورودی و خروجی های سخت افزار می باشد. شرکت چتر نیلی برنامه نویسی FPGA را نیز در بسته ی خدمات سخت افزاری خود به مشتریان ارائه میدهد.


مشاوره و آموزش

چتر نیلی اعتقاد دارد که هدف راهکار های حوزه ی فناوری اطلاعات ارتقا سطح یک سازمان و یا تولید یک محصول کاربردی است. ما در چتر نیلی در کنار انجام پروژه های نرم افزاری و سخت افزاری به فعالانی که تمایل به فعالیت در این حوزه را دارند مشاوره میدهیم و یا بنا به درخواست آنها در حوزه ی تخصصی که داریم آموزشهای مرتبط ارائه میدهیم. اگر احساس میکنید که توانایی های ما برای شما کارا هستند و نیاز دارید تا انتقال دانش به صورت مشاوره و یا آموزش از ما به شما صورت بگیرد، با ما تماس بگیرید.